орел

Short Description:


 • Our service: Embroidery patches, woven label, key chain, sublimation patches, digitizing, vector.
 • детали за производот

  Other service

  Тагови производ

  дигитализација : Сериозно ги сфаќаме твојот оригинални уметнички дела и РАКА дигитализираат тоа да изгледа одлично во везови.

  ние, обезбедува професионални везови дигитализацијата на услуги со ефективни решение, тоа е процес на преземање на лого, дизајн, уметнички дела, па дури и слика, и конвертирање на тоа во дигитална датотека во одреден формат дека везови машина може да се изврши и бод (шие) тоа надвор,
   везење дигитализација е сложен процес кој се користи видови бод вклучувајќи пополни бод, сатен (колона) бод и тропоска да се создаде процес везови design.This е направено со помош на везови дигитализацијата на софтвер и бара квалификувани digitizer е рачно внесување. Embvector Гордееме на исклучителен квалитет на дигитализација и исклучителни услуги на клиентите. ние имаме повеќе од 10 искусни везови digitizers.We да брзаат цел во рок од еден час. ние сме тука обидува да ги задоволи вашето време! Посетете ја нашата галерија за да се провери нашиот квалитет дигитализација може да се очекува. Добие бесплатен цена понуда или да поставите вашата цел онлајн сега.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Везење Закрпи

   

  -
  -
  -
  Embroidery patch
  Product: Custom made embroidery patch
  Material: Twill, felt, cotton, satin, leather
  Embroidery area Custom area
  Border: merrowed, laser cut,heat cut
  Backing: sew, Heat seal, Self-Adhesive, Hook & loop, Safe pin and other accessory.
  Max colors: Up to 12 colors per design
  MOQ: 1 pcs
  Sample time: 1-3 days
  Production time: 3-14 days
  Payment: Paypal, T/T, Western Union
  Package: 50 or 100 pcs per PE bag
  Набавка Способност: 400 000.0 Piece/Pieces per Month

  —————————————————————————————————————————————————————————

   

  Key Chain

   

  -
  -
  -
  Key chain
  Product: Custom textile key chain
  Logo logo with both sides
  Material: Twill, felt, cotton, satin, leather
  Thread 100% polyester / advanced polyester
  Size 13cm X 3cm / Custom size
  Border: merrowed, heat cut, bold borders
  Max colors: Up to 12 colors per design
  MOQ: 1 pcs
  Sample time: 1-3 days
  Production time: 3-10 days
  Payment: Paypal, T/T, Western Union
  Package: 50 or 100 pcs per PE bag
  Supply Ability  400 000.0 Piece/Pieces per Month
   
  —————————————————————————————————————————————————————————

  Woven Label

   

  -
  -
  -
  Woven label
  Product: Custom made woven patch
  Material: 100% polyester
  Border: merrowed, laser cut,embroidery border
  Backing: Heat seal, 3m / Self-Adhesive, Hook & loop, 
  MOQ: 1 pcs
  Sample time: 1-3 days
  Production time: 3-7 days
  Payment: Paypal, T/T, Western Union
  Package: 50 or 100 pcs per PE bag
  Набавка Способност: 400 000.0 Piece/Pieces per Month

   

  —————————————————————————————————————————————————————————

   

  Woven Label

   

    
  -
  -
  -
  Sublimation patches
  Product: Custom made sublimation patch
  Material: Peach skin
  Border: merrowed, laser cut,embroidery border
  Backing: Heat seal, 3m / Self-Adhesive, Hook & loop, 
  MOQ: 1 pcs
  Sample time: 1-3 days
  Production time: 3-7 days
  Payment: Paypal, T/T, Western Union
  Package: 50 or 100 pcs per PE bag
  Набавка Способност: 400 000.0 Piece/Pieces per Month

   

  —————————————————————————————————————————————————————————

   

  Везење дигитализација

   

  -

  -

  -

  Embroidery digitizing
  
  
  Product: Custom made embroidery digitizing
  Price:  1-3 usd / 1000 stitches
  Embroidery area Custom area
  Max colors: Custom colors 
  MOQ: 1 pcs
  Format EMB.DST .DAT. EXP. CND. DSB. SEW. JEF. PES. HUS…
  Production time: 1 days,
  Payment: Paypal, T/T, Western Union
  Набавка Способност: 200 Digitizing / per day

   

  —————————————————————————————————————————————————————————

   

  Vector Service

   

  -
  -
  -
  Vector conversion service
  
  
  Product: Custom made vector conversion service
  Price: 5-30 usd / per picture
  Method hand-digital
  Max colors: Custom colors 
  MOQ: 1 pcs
  Format AI, CDR, PDF,EPS
  Production time: 1 day
  Payment: Paypal, T/T, Western Union
  Набавка Способност: 200 pictures per day

  —————————————————————————————————————————————————————————


 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !